Při objednávce nad 2 000 Kč doprava ZDARMA

Máte otázky? Volejte (+420) 605 196 199

Napište nám: info@lecbasvetlem.cz

Jak probíhá fototerapie

Světlo léčba neboli fototerapie vám může pomoci při řadě kožních onemocnění.

Poznejte fototerapii

UVB ozařování paže

Fototerapie

Jedna z nejúčinnějších forem léčby lupénky, praktikována především ve speciálních dermatologických ordinacích. Záření UVB o vlnové délce 311 nm má nejvýraznější terapeutický účinek při minimálních vedlejších účincích jako je začervenání kůže nebo pocit bolesti. Vystavení kůže tomuto záření zpomaluje růst zasažených kožních buněk a podporuje přirozenou tvorbu vitamínu D v těle.

UVB zářivka Philips Lighting

Zářivky

Lampy Lumenica pro fototerapii jsou osazeny kvalitními výbojkami Philips (UVB Narrowband Phototherapy lamps), které poskytují rovnoměrný světelný tok v úzkém pásmu ultrafialového záření s maximálním výkonem při vlnové délce 311 nm.

LED UVB ozařování

Indikace

Ve všech případech nasazení fototerapie, doporučujeme poradit se nejprve s lékařem.

Lupénka (psoriáza), Seboroická dermatitida, Vitiligo, Parapsoriáza, Atopický ekzém, Ichtyózy

kontraindikace

Kontraindikace

Léčba je kontraindikována při výskytu kožních nádorů, onemocnění kůže způsobovaných sluncem, tzv. fotodermatózách, fotosenzitivní psoriáze (výjimečný typ lupénky, který se zhoršuje při působení slunečního záření), užívání léků s fotosenzibilizujícím účinkem, systémový lupus, některá onemocnění způsobující aktivní procesy na pokožce (např. aktivní tuberkulóza).

Průběh léčby

OZAŘOVÁNÍ SPECIÁLNÍ LAMPU LUMENICA

DÉLKA OZAŘOVÁNÍ V MINUTÁCH

OPAKOVÁNÍ 3 - 5 KRÁT TÝDNĚ

ZLEPŠENÍ STAVU POKOŽKY

Jak provádět fototerapii

Před ozařováním

Pokud je pokožka pokryta zrohovatělou vrstvou nebo šupinami, doporučujeme před terapií 15 – 20 minutovou koupel, aby bylo možné odstranit odumřelou vrstvu pokožky.

žena ve vaně

Frekvence fototerapie

  • Lupénka (psoriáza): 3–5 krát týdně. Zlepšení zdravotního stavu je často možné pozorovat již po několika dávkách. K podstatnému zlepšení dochází obvykle po 15–20 dávkách.
  • Vitiligo: 2 – 3 týdně. K repigmentaci pokožky dochází obvykle po 30 – 50 dávkách.
fototerapie krku

Intenzita terapeutické dávky

Při zahájení léčby je třeba stanovit čas úvodní dávky. Ta závisí na typu pokožky. Pokud je pokožka na působení světla citlivější, dávka bude nižší, a tedy čas terapie kratší.
 
  • Průměrná doba úvodní dávky je obvykle od 20 – 40 sekund. Pokud se na pokožce neobjeví erytém (zarudnutí), dávka se zvyšuje při každé další terapii o 20 – 25% (Maximální dávka by měla být zvolena dle typu pokožky a doporučení daného typu lampy).
Nastavení času ozařování

Zarudnutí pokožky (erytém)

Mírně zarudnutí pokožky je běžným průvodním příznakem léčby, obvykle se pokračuje stejnou dávkou. V případě, že pokožka výrazně zrudne a pálí, je třeba léčbu přerušit na 1 nebo více dní, počkat, dokud bolest pomine a následně pokračovat s nižší dávkou.
 
Po ozařování je vhodné pokožku promazat hydratačním balzámem. 
Krém na pokožku

30 dnů na vrácení

Chcete vyzkoušet léčbu světlem? Pokud fototerapie nebude účinná, můžete vždy využít 30-ti denní lhůtu na vrácení lampy LUMENICA bez udání důvodu.

KN 4003BL UVB hřeben
Doprava ZDARMA nad 2000 Kč

Zdarma i při vrácení objednávky

30 dní na vrácení lampy

30 dnů od doručení objednávky

Záruka vrácení peněz

Při vrácení lampy do 30 dní

100% Bezpečná platba

Fio banka / MasterCard / Visa