Při objednávce nad 2 000 Kč doprava ZDARMA

Máte otázky? Volejte (+420) 605 196 199

Napište nám: info@lecbasvetlem.cz

Zákaznická podpora

Pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte nás kontaktovat.

Otázky ohledně UVB fototerapie i objednávek na našem e-shopu

Co vás nejčastěji zajímá

Úzkospektré UVB zářiče s vlnovou délkou okolo 311 nm byly vyvinuté jako alternativa k širokospektrým UVB zářičům, jejich výhodou je nižší erytemogenní účinek, nižší riziko dlouhodobých nežádoucích účinků (jako např. karcinogénního potenciálu).

UVB spektrum je v současné době k fototerapii užívané nejčastěji. Toto záření proniká až k bazální membráně, je silně erytemogenní a je zodpovědné za pozdní pigmentaci. UVB záření pomáhá v přirozené tvorbě vitamínu D v těle, redukuje zvýšenou tvorbu kožních buněk, má protizánětlivý efekt a zmírňuje další příznaky psoriázy.

Před zahájením léčby doporučujeme poradit se s odborníkem.

Před terapií je doporučovaná 15 – 20 minutová koupel, aby bylo možné odstranit odumřelou vrstvu pokožky.  Potom začněte ozařovat poškozenou část pokožky. Průměrná doba úvodní dávky je obvykle 20 – 40 sekund.  Pokud se na pokožce neobjeví erytém (začervenání), dávka se zvyšuje při každé další terapii o 20 – 25 %. 

U psoriázy aplikujte 3 – 5 krát týdně, v případě vitiliga 2 – 3 krát týdně.  Ke zlepšení stavu dochází už po několika dávkách, k podstatnému zlepšení dochází obvykle po 15 – 20 dávkách u psoriázy a po 30 – 50 dávkách u vitiliga. 

Po aplikaci je vhodné ozářené místo promazat hydratačním balzámem. 

Při dodržování bezpečnostních zásad a osvědčených postupů v zásadě ano.
Ve všech případech nasazení fototerapie doporučujeme nejdřív zkonzultovat s odborníkem. 

Fototerapie využívá neionizující elektromagnetické záření ve spektru UVB. Toto záření je obsažené i ve slunečních paprscích dopadajících na zemský povrch. Nadměrné vystavování se slunečním paprskům anebo paprskům z umělých zářičů může způsobit začervenání kůže, opuchnutí až vzbik puchýřů. V kombinaci s některými léky může dojít k alergické nebo toxické reakci. Pokud dojde k začervenání kůže, pocitu palčivosti nebo zhoršení kožních projevů nemoci je nutné přerušit léčbu. Není také vhodné se zároveň opalovat přirozeným sluncem nebo v soláriu. 

Není 🙂 Jedná se o prodlouženou standardní dobu (14 kalendářních dní) na vrácení zboží bez udání důvodu a to na uvedených 30 dní. Tuto prodlouženou dobu máme zakotvenou i v našich obchodních podmínkách. 

Vrátíte mi všechny finanční prostředky? V důsledku odstoupením od smlouvy jsme povinni vrátit všechny finanční prostředky, které od Vás obdržíme. Zároveň však můžeme požadovat náhradu za opotřebení nebo poškození zboží (například pokud bude lampa výrazně poškrábaná nebo rozbitá.  Ještě se nám to ale nestalo:)

V případě vrácení objednávky nám stačí dát vědět na email info@lecbasvetlem.cz nebo pomocí kontaktního formuláře na stránkách lecbasvetlem.cz  a my se s Vámi dohodneme na podrobnostech.

Přístroj prosím zabalte podobně jako jste ho dostali. Potom stačí zásilku podat na jakémkoliv podacím místě Zásilkovny a oznámit obsluze náš kód pro zpětné zásilky, který Vám zašleme emailem. O všechno ostatní se postará Zásilkovna a my. 

Nejčastější indikace pro UVB fototerapii:  psoriasis vulgaris (psoriáza), vitiligo, pityriasis lichenoides chronica, chronický pruritus, atopická dermatitída (ekzém), parapsoriáza, časná fáze mycosis fungoides, polymorfní svetelná erupce.

Léčba je kontraindikovaná při výskytu kožních nádorů, onemocnění kůže způsobené sluncem, tzv. fotodermatózách, fotosenzitivní psoriáze (výjimečný typ psoriázy, který se zhoršuje působením slunečního záření – Xeroderma pigmentosum,   fotodermatóze, lékově podmíněné fotosenzitivitě), užíváním léků s fotosenzibilizujícím účinkem, systémovém lupusu, některých onemocněních způsobujících aktivní procesy na pokožce (např. aktivní tuberkulóza).

Malé ozařovací pole eximerového laseru umožňují cílenou léčbu malých ložisk za použití supraerytémových dávek, které mají urychlit hojení i za cenu určitého diskomfortu (bolest, puchýře). U léčby lampou UVB 311 nm je ozařovaná větší plocha pokožky a není tak cílená.

Začáteční dávka u excimerového laseru 308 nm v terapii psoriázy je dvoj až čtyřnásobná oproti úzkospektrové UVB lampě 311 nm. Ošetření laserem probíhá většinou dvakrát týdně v porovnání s léčbou úzkospektrovou UVB lampou, kterou je možné vykonávat až 5 krát týdně.

Kontaktní formulář

Máte na nás otázky?

Pokud máte otázku na vaši objednávku, napište nám prosím její číslo pro rychlejší vyřízení.
Lumegro s.r.o. O nás

O nás

Lumenica Derm & Med, s.r.o.

Jsme malá česko-slovenská firma zabývající se prodejem speciální zdravotnické elektroniky.
Lumenica Lumegro, s,r.o. logo
Doprava ZDARMA nad 2000 Kč

Zdarma i při vrácení objednávky

30 dní na vrácení lampy

30 dnů od doručení objednávky

Záruka vrácení peněz

Při vrácení lampy do 30 dní

100% Bezpečná platba

Fio banka / MasterCard / Visa